تبلیغات
Ψبه دنبال شادی(خانوم نیستا!) و فراتر از آن!!! Ψ - تجاوز به حریم خصوصی با یک کلیک!!
Ψبه دنبال شادی(خانوم نیستا!) و فراتر از آن!!! Ψ
به یاد روزهای عمامه ای!!!

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

تجاوز به حریم خصوصی با یک کلیک!!

 

اما آنچیزی که در حال حاضر ضرورت دارد تسریع در اجرای قوانین و تشدید مجازات توزیع‌کنندگان این وسایل است چرا که هر لحظه غفلت باعث هتک حیثیت خانواده‌ای و یا پاشیدن کانون زندگی فردی است و برای پایان دادن ب …

کافی است که سری به پوشه اسپم های خود زده و به انبوه تبلیغات اینترنتی که به ایمیل های شما سرازیر شده اند نظری بیاندازید. شما بدون هیچ آموزشی و در کمترین زمان می توانید با آخرین دستاورد های جاسوسی دنیا آشنا شده و با خرید اینترنتی این ابزار به یک نمونه تمام عیار از مامورین فوق سری کاگ ب در جنگ سرد مبدل شوید.

به گزارش شبکه ایران؛ این نوشتار یک داستان و یا خیال پردازی نیست بلکه یک واقعیت در فضای کنونی جامعه است چرا که در حال حاضر پیشرفته ترین ابزار شنود و استراق سمع، تصویر برداری (با وسایل پوششی مانند خودکار گل سر، سوئیچ، ریموت دزدگیر و... به وسیله ریز پردازنده هایی که با چشمان عادی تشخیص آنها بسیار مشکل است)، هک اطلاعات شخصی در فضای وایرلس و بلوتوث و... به راحتی به فروش رفته و به درب منازل افراد ارسال می شود و جالبتر اینکه سایت های اینترنتی برای استفاده از این محصولات مشاوره هم می دهند.

با 600 هزار تومان جاسوس شوید

اما هزینه ای که شما برای اعمال غیر قانونی خود خواهید پرداخت از 120 هزار تومان تا 600 هزار تومان متغیر است. گفته می شود برخی از این تجهیزات، تنها 15 تا 20 هزار تومان قیمت دارند و مدیر سایت با نام و مشخصات کامل و تلفن همراه خود اقدام به تبلیغ و به روز رسانی در موتورهای جستجو می نماید.

البته اینها تنها بخشی از ابزار جاسوسی است چرا که اگر اعتماد فروشندگان این ابزار را به خود جلب کنید می توانید سلاح های سرد و دفاع شخصی اعم از انواع شوکر، اشک آور و... را نیز به این لیست اضافه کرده و منتظر یک دعوت نامه رسمی از سازمان های اطلاعاتی دنیا باشید!

طبق قانون تمامی وسایل شنود موجود در بازار به صورت کاملا غیر قانونی بوده و فروشندگان این ابزار برای فروش محصولات عمدتا از شبکه های ماهواره ای ویا سایت های اینترنتی استفاده کرده و با این نوع از تبلیغات کالاها را برای خریداران ارسال می کنند.

با وجود اینکه نیروی انتظامی بارها سخن از برخورد قاطع با فروشندگان این وسایل کرده اما همچنان مشاهدات و یافته ها نشان می دهد فروشندگان این تجهیزات با خیال راحت، هنوز به تجارت کثیف خود مشغولند چرا که پلیس می گوید تا زمانی که شکایتی صورت نگیرد مسئله قابل تعقیب کیفری نیست.

قانون چه می گوید

حریم اطلاعات خصوصی کاربران از مصونیت برخوردار بوده و هست. هرگونه دسترسی غیر قانونی توسط رسانه ها و هر مرجع دیگری به فعالیت های اینترنتی کاربران ممنوع است. اما آموزش هک در اینترنت به صورت حضوری این روزها ظاهری کاملا عادی و هنجار را یافته و نفوذ به اطلاعات شخصی و اسرار دیگران یک کار جذاب محسوب می شود!

استراق سمع عملی غیرقانونی بوده و کسانی که اقدام به فروش، نصب و یا استفاده از این دستگاه ها را می کنند، مجرم هستند و با آنان برخورد قانونی می شود.

این ادبیات کاملا صریح بوده و باید بازدارنده باشند اما تا زمانی که اهرم قانون فشار لازم را در مجازات متجاوزین به حریم خصوصی افراد وارد نکند قصه همان است که خواندید.

البته شنیده ها حاکی از این نکته است که طرح جامع مقابله با فروش ابزارهای استراق سمع و ضبط تصویر و وسایلی که حریم خصوصی را نقض می کند تهیه شده و دستورالعمل آن به زودی برای اجرا به دستگاه های قضایی و انتظامی ابلاغ می شود که در این دستورالعمل استفاده از دوربین ها در فضاهای اداری، ترافیکی و شخصی تفکیک شده و در هر کدام از این محیطها مجوز استفاده از دوربین های ضبط تصویر و شنود صدا بر اساس قوانین خاصی صادر می شود.

اما آنچیزی که در حال حاضر ضرورت دارد تسریع در اجرای قوانین و تشدید مجازات توزیع کنندگان این وسایل است چرا که هر لحظه غفلت باعث هتک حیثیت خانواده ای و یا پاشیدن کانون زندگی فردی است و برای پایان دادن به این اقدام مجرمانه لازم است که پلیس سایبری تسلط بیشتری را در فضای اینترنت داشته باشد.

درباره من

درباره من؟؟!!
واقعا سوال خوبیه!!!
به نظر شما کی چقد میتونه خودشو بشناسه؟؟!!!
من که از بچگی که به دنیا اومدم کبیر بودم و هستم !!!
دوستانی که تازه اینجا اومدن و منو از وبلاگ عمامه(خدایش بیامرزد) نمیشناسن خوش اومدن و امیدوارم خوش بگذره!!
راستی اینجا هم مثل عمامه سعی میکنم به نظراتتون جواب بدم....پس میتونید جواب نظراتتونو بیایدو بخونید....!! نیومدیدم نیومدید....من خودم میخونم و میگریم!!!
برویوید و ادامه بدهیدید!!!
مدیر وبلاگ : منصور کبیر

آخرین پست ها